Bticino Showroom


Reggio Emilia' da Otomasyonlu Bir Ev Modeli

Yeni ve büyüleyici bir My Home Otomasyonlu Ev, kısa süre önce Reggio Emilia kentinin Via Nobel 88/c adresinde bulunan SPAZIOPROGETTO binasında gerçekleştirilmiş ve ziyarete açılmıştır.

SPAZIOPROGETTO, yeni yapılan konut ve binaları donatmak için en iyi çözümleri kalıcı ve bir tek mekânda bulmayı tercih eden nihai kullanıcı ve profesyonel sektör kullanıcılarına hitap eten bir mekândır. Bticino tarafından düzenlenen alan mimar Santiago Calatrava'nın muhteşem köprülerine bakmaktadır. Son derece modern bir Bticino, My Home elektronik donanımı ile gerçekleştirilen ev, pazarda mevcut güncel teknolojiler kullanılarak, günlük yaşamda elde edilebilecek tüm avantajları en konsantre şekilde gösterime sunmaktadır.

Yaklaşık 80 metrekarelik bu apartman dairesinde sunulan çözümler, Konfor (özellikle; ışık ve panjurların otomasyonu, ses donanımı), Güvenlik (saldırı, video kontrol, gaz kaçağı tespiti, su taşması, elektrik enerjisi kesintisi), Enerji Tasarrufu (sıcaklık ayarı, kesinti önlemeli elektrikli ev aletleri idaresi), Multimedya ve İletişim (telefon ile bütünleştirilmiş video diyafon, televizyon ekranı ya da diğer ev otomasyon donanımlarından elde edilen video ya da ses sinyallerinin dağıtılması), Kontrol (evin dokunmatik ekran sinoptikleri ile yerel düzeyde ya da My Home, PC kullanımı ya da internet bağlantılı Smartphone aracılığı ile mesafeli olarak uzaktan idare edilmesi) esasları üzerinde yoğunlaştırılmıştır.

Sunumun gerçekleştirildiği ev, müşterilerin tüm elektrik malzemesi satış bayilerinde bulabileceği ürünler ile gerçekleştirilmiş olup Bticino My Home mağazaları tarafından tedarik edilmiştir. Evin çeşitli alanlarında Axolute serisinin estetik ürünleri kullanılmış, ayrıca Nighter ve Whice (www.axolute.com.tr) serilerine ait şık ve yeni bir kaç donanım da sunulmuştur.

 Reggio Emilia

Ev Otomasyon Dünyasını Keşfedin

Bticino, Milano Konsept Store: Bir "Experience Space"

Konsept ve Tasarım
Bticino ürünlerinin en iyilerini tecrübe edebileceğiniz bir yer dahası mağazayı yalnızca mağaza değil keşif alanı olarak yorumlayan yenilikçi bir konsept söz konusudur. Ev otomasyonunun sivil kullanımlarından, sinyal dağıtım sistemlerinin kontrolüne kadar sayısız çözüm sunulmaktadır.

Birçok ortama yayılmış parkur, giriş alanına açılır; burası grafik öğeler ve ışık kullanımları ile özelleştirilmiş olup "Heyecan Tüneli" ' ne açılır. Burası yüksek, ışıklandırma ile kontrol edilen, dinamik duvarların ve yansıma katlarının interaktif video ve ses ayarlamaları ile Bticino dünyasının çağrıştırmalı ve etkileyici anlatımı sunulduğu bir alandır.

Heyecan Tüneli
Tünelin bir tarafında, Bticino'nun multimedya dokunmatik ürünleri aracılığı ile video üretimini etkinleştirmek mümkündür. Bu etkinleştirme ile video görüntüsü tüm duvar üzerinde canlandırılır ve harekete geçen bir kaynak oturma, yaşam, çalışma alanlarını Bticino projelerinin en prestijli olanları üzerinden anlatmaya başlar. Geleneksel sunumun aşılması ile yeni bir sunum şekli yaratılmış, firmanın iç dizayn, estetik ve teknolojik yenilik anlayışı sayesinde keşif ve tecrübe etmeyi esas alan bir ortam yaratılmıştır. Sivil serileri ve ev otomasyonunu detaylı olarak incelemek için tüm imkân sunulmuştur.

Tanıma, Keşfetme ve Tavsiye
Tünelin çıkışında Loewe'nin katkıları ile hazırlanmış, çeşitli bölgelerden oluşan ev otomasyon yaşam alanı, ürünleri doğrudan tanımak ve detaylandırmak üzere ziyaretçiyi kabul eder. Birinci geniş alanda, yer alan bir dizi interaktif panel, konutun çeşitli alanlarını tanımlayarak hipotez bir ev ortamı sunar ki bu sunum üzerinde teknolojik ve estetik Bticino çözüm çeşitlerinin tanıtımı yer alır.
Konfor, güvenlik, enerji tasarrufu, multimedya, yerel ya da mesafeli kontrol bağlamında yenilikçi sistemler ile düzenlenen Bticino ev otomasyon çözümleri her türlü konuta ve üçüncül mekânlara uygulanabilir niteliktedir. Bu çözümler tasarım potansiyelini genişletme imkânı sağlayarak yaşamı daha basit ve işlevsel kılar.
Parkurun sonunda asılı bir kitaplık, Bticino serilerinin tüm estetik nüanslarını sunar: Form, renk, mekanizma, işlev şahsi gereksinim ve tercihleri gerçekleştirmek için en dâhice seçimler ile birleştirilmiş detaylar bunun örnekleridir. 

Milano Showroom

Ev Otomasyon Dünyasını Keşfedin

Ev otomasyonunu piyasa sunmanın 10. Yılını kutlamak adına Bticino tarafından, Varese' deki tarihi tesislerinde My Home donanım sistemlerinin en yenilikçi ürünleri ile donatılmış benzersiz bir teşhir mağazası oluşturmuştur.

Aynı zamanda ziyaretçi ve müşterin bilgilendirilmesi ve kabul edilmesi için bir resepsiyon olarak düzenlenen bina, gerçek anlamda Otomasyonlu Modern Bir Ev'dir. Bu alanda kılavuz eşliğinde yapılacak bir ziyaret güncel olarak pazarda mevcut elektrikli donanımların mükemmelliği ile tanışmak demektir. Ziyaretçilere ev hizmeti bağlamında en modern teknolojilerin kullanımına ilişkin avantajları tanıma ve öğrenerek bilgilenme imkânı sunulmaktadır.

Evin içindeki çeşitli ev otomasyon donanımları orijinal bir şekilde sunulmakta, işleyişleri için gerekli kablolama prensipleri ve kullanım kolaylığını değerlendirme fırsatı sağlanmaktadır. En yeni ürünler arasında Dokunmatik Multimedya bulunmaktadır. Bu ürün görüntülemeden multimedya işlevlerine kadar ortam tele kameralarının görüntüleri ve video diyafona dâhil işlevlerde birlikte olmak üzere tüm fonksiyonları idare etme kapasitesine sahiptir.

En güncel ve en moda donanım tutkunlarının beklentilerini gerçekleştirmek için en uygun ürün olan bu derece mükemmel düzeyde bir ev otomasyon donanımını kontrol etmek doğal olarak pek çok işleve kumanda eden Wi-Fi ağına bağlı I-Pone aracılığı ile sahip olduğu i-My Home yazılımı sayesinde yerel olarak ya da İnternete ve My Home Web hizmetine bağlı Smartphone ya da Şahsi Bilgisayar aracılığı ile mesafeli olarak gerçekleştirilebilir.

Varese Otomasyonlu Evi Axolute 2010, yüksek kaliteli beyaz kaplama tuşları ile Axolute White Solution, gerçek "Swarowski elements" ile kaplı Axolute Swarowski ve her şeyden ötesi geçmişin kalıplarını yıkan, büyüleyici, yenilikçi, geometrik formlu, minimum inceliğe sahip monokromatik Axolute Etèris yeniliklerine göz atmak için en mükemmel yerdir.

Varese Showroom